aa

Başkanımızdan

 

   Değerli Hemşerilerim,

29 Mart 2009 Tarihinde büyük bir teveccüh ile sizlere ve şehrimize hizmet etme yetkisi verdiniz. Oksijen çadırında ağır hasta konumundaki Ardahan Belediyesi ve şehrimizin sorunlarını çok iyi analiz ederek, yol haritamızı oluşturup seçildiğimizde, Ardahan’ı şantiyeye çevireceğimizi vaat etmiştik.

Bu çerçevede, ‘Kentsel Dönüşüm’den kentin alt yapı, üst yapı projelerine, Kür-Kale Rekreasyon Projesi gibi, prestij projelerimizden, temiz ve kolay bir yakıt olan doğalgaz projesine, yol kaplamalarının standardının yükseltilmesine, imar revizyonu ve hayvan pazarı projesi gibi birçok projemiz ile Ardahan’ın değişimini, dönüşümünü, gelişimini sağlayacak projeleri uyguladık. Beş yıllık proje ve hizmetlerimizin son durumunu ‘Ardahan Belediyesi Projeleri 5. Yıl’ adlı dergimizde yer almıştır.

Temel gayemiz yaklaşık 200 yıldır kan kaybeden ve mağdur duruma düşürülmüş Ardahan’ın nezih ve onurlu halkına hizmet etmek ve her şeyin en iyisini sunmaktır. İlimizin bir yanında Doğu Karadeniz, diğer yanında Kafkasya, başka bir tarafında ise Doğu Anadolu’nun Kuzey Doğusu yer almaktadır. Tarihi, doğal güzellikleri, medeniyetlerin geçiş hattı ve kültürlerin iç içe kaynaştığı, zengin flora ve yaban hayatının bulunduğu, dolayısıyla yüksek turizm potansiyeli taşıyan, bu önemli bölgenin merkezinde yer alan şehrimizi, yeşil estetik, temiz, modern ve sıcak bir ev sahibi şehir konumuna kavuşturmak önemli diğer amacımızdır.

Hizmetlerimiz, projelerimiz elbette sorgulanacak, mukayeseler yapılacaktır. Ancak her iş, hizmet ve olayın kendi şartlarında, kendi dinamikleri ve imkânları ile değerlendirilmesi açık bir gerçektir.

Oksijen çadırında can çekişen hasta vaziyetinde teslim aldığımız, kadrosu, idarecisi, teknik elemanı çok yetersiz, bütçesi olmayan, projesi bulunmayan, ayrıca adli operasyonlar ile travma geçiren personelin psikolojik yapısıyla, iş üretemez durumdaki Belediyeyi, 5 yılın sonunda morali yüksek personel, hedefi olan idareciler ile projeleri tamamlanan ve uygulanan dinamik yapıya ulaştırdığımız görülecektir.

5 yıllık dönemimizde 3000’e yakın konutun, onlarca büyük boyutlu (hastane, yurt, cezaevi vb) kamu inşaatlarının, 20 Km civarında elektrik altyapısının, 53 Km kanalizasyon ana ve tali şebekesinin, 65 Km doğalgaz ana ve tali şebekesinin 40 Km yol kaplamasının, halk pazarının, hayvan pazarının, parkların bahçelerin ve rekreasyon alanları gibi hizmet ve projeler tamamlanmıştır. Bu dönem onlarca yılın birikmiş, hizmet açığının kapatılması mücadelesi ile geçmiştir.
Önümüzdeki dönem; Sosyal, kültürel, estetik ve turizme yönelik projelerin uygulandığı, yerel ve tarihi değerlerin ön plana çıkarıldığı, batıdaki modern ve gelişmiş şehirler ile yarışılacak süreç olarak şekilde planlanmıştır.

Bu vesile ile başta Belediye projelerimize desteğinin yanında, İlimize yapılan kamu yatırımlarının talimatlarını veren, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’A Hükümetimizin Sayın Bakanlarına, bu dönemde hizmet eden Valilerimiz; Sayın Mustafa TEKMEN’E, Sayın Seyfettin AZİZOĞLU’NA, hizmete vesile olan Ardahan AK Parti Milletvekilleri Sayın Saffet KAYA ve Sayın Prof. Dr. Orhan ATALAY’A ve kurum temsilcilerine, İl Müdürlerimize, Belediye Meclis üyelerimize, fedakâr personelimize, proje ve hizmetlerimizin gerçekleşmesi sürecinde bize güvenen, dua eden, heyecan ile takip eden, halkımıza ve tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunar, saygı ve muhabbetlerimle selamlarım…

Faruk KÖKSOY
Ardahan Belediye Başkanı
Mesajlar

Sedrettin. Öner

İyi Akşam,lar.Sayin başkanım öncelikle Ardahan için göstermiştir olduğunuz üstün ozveriden dolayı kendim adima tşk ederim .. Sayın başkanım Ardahanli olarak ne kadar,da dışarda olsamda çok yakından takip ediyorum..Sizden en yetkili kişiden bilmek isterdim .. Devlet olarak Bakü Tiflis Kars tren yolu açıldı . Tabideki ulkem ve milletimizin için olağan üstü bir proje.. Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Tüm emeği geçen herkese teşekkürler..Asil benim öğrenmek istediğim bu tren yolu hattında .Ardahan,da bekleme istasyonu ...bulunmaktamidir ve varsa istasyon hangi ilçede.Bunu bilmediğimden için bilgi edinmek amacıyla yazıyorum... Tşk ederim İyi çalışmalar..dilerim...


murat çölgeçen

öncelikle başkanım ben ist kağıthaneden murat çölgeçen ardahanın posof ilcesi kol köyü kayıtındayım calsımalarınız gercekten bır ardahanlı olarak taktır ediyorum nete gördum hava limanı iicn imzanızı atıyordunuz inş tum hemşerılerımızle bırlıkte ve sayenızde cabalarınız sonucu güzel memlekletımız bır havalimanına kavusur ceb cok sık gelıyorum aylemle beraber malumunuz uzak memleketımız karsa gelıp posofa gemek cok zor bu yuzden inş ardahanızmı hak etgı deyerı bulur ve hukumet burya bır havalımanı yapar saygılar sunuyorum murat çölgeçen ist kağıthane
Başkana Mesaj

Adınız ve Soyadınız :
Eposta Adresiniz :
Telefon Numaranız :
Mesajınız :
pastırma

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Ardahan Belediyesi - By Lifos Yazılım

Facebook Twitter Google Plus Youtube Rss