aa
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ÖRNEK TİP AHIR PROJELERİ

ÖRNEK TİP AHIR PROJELERİ

 Fotoğraf

ÖRNEK TİP AHIR PROJELERİ TAMAMLANDI…

Serhat Kalkınma Ajansı desteği ile Ardahan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ortaklığıyla yürütmekte olduğumuz “Örnek Tip Ahır Projesi”  tamamlanmıştır. Projemizin Toplam bütçesi 75.000 TL dir. Projemiz Kapsamında 12, 24, 36, 48 Büyük Baş hayvan ahırlarının Statik, Elektrik, Mimarı Projeleri hazırlatılmış olup yaklaşık maliyet ve metrajları çıkarılmıştır. 

DOĞU ANADOLU PROJELERİ VE TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU HİBE BAŞVURULARI…

Belediyemiz tarafından hazırlatılan hayvancılık sektörüne yönelik  12 , 24, 36 ve 48 başlıklı 4 çeşit Örnek tip ahır projeleri; çoban evi,  gübre çukuru, yem deposu silaj çukuru gibi birçok özellikleri içerisinde taşıyan aynı zamanda DAP ve TKDK gibi hayvancılık sektörün altyapısının iyileştirilmesine yönelik hibe veren kuruluşlara sunulabilecek kriterlere sahip projeler hazırlatılarak tamamlanmıştır.

BAŞKAN KÖKSOY DAN ÖRNEK TİP AHIR PROJELERİNİN ARDAHAN İÇİN ÖNEMİ;

Ardahan’ın temel geçim kaynağı hayvancılık olduğu için modern hayvancılık işletmelerine kavuşması, hibe kaynaklardan yararlanması İlimiz açısından önem arz etmektedir.  İlimizin bu ihtiyacının karşılanması Belediyemizin de temel amacıdır. İlimizde yapılan hibe başvuruları proje amacına uygun bir şekilde tamamlandığı zaman Ardahan’daki katma değer oranlarda artacaktır. Bu durum Ardahan’ın yatırımına, üretimine, inşaatına her anlamda katkı sağlayacaktır. Bu nedenle gerekli çalışmayı ve girişimi yaptık ve projeleri tamamladık.

ÜCRETSİZ PROJE DESTEĞİ;

Hem Ardahanlı hemşerilerimiz hem de Ardahan’da hayvancılık yapan değerli işletmeciler için, Ardahan’ın hayvancılık potansiyelini değerlendirmesi ve aynı zamanda hayvancılık sektörünün altyapısının iyileştirilmesine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu projeler kamuoyuna, girişimcilere, hibe başvurusunda bulunan işletmecilere ve değerli hemşerilerimizin hizmetine ücretsiz sunulacaktır.
Genellikle kırsal kesimde yaşayan girişimcilerimiz ve hayvancılık işletme sahiplerimiz bu hibe başvurularını yaparken proje hazırlatmakta çok büyük sorun ve zaman kaybı yaşamaktadırlar. Hem bu zaman kaybının önlenmesi ile pratik bir şekilde başvurularının sağlanması hem de maddi olarak cebinden para çıkmasının önüne geçilmesi için Belediyemizce bu organizasyon yapılmıştır.

PROJELERİN HAZIRLATILMASI;

Projeler Belediyemizin “Proje Koordinasyon Birimimizce” hazırlanmıştır. Proje Koordinasyon Birim çalışanlarına teşekkür ediyorum. 
Ayrıca Projeye Destek veren Serhat Kalkınma Ajansı ve Ardahan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız...
20:19, 15.02.2016

<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
pastırma

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Ardahan Belediyesi - By Lifos Yazılım

Facebook Twitter Google Plus Youtube Rss