aa
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » “ATEŞTEN GÖMLEK” ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

“ATEŞTEN GÖMLEK” ADLI TİYATRO OYUNU SERGİLENDİ

 Fotoğraf

Ardahan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün Düzenlediği Ankara Orta Oyuncularının Oynadığı “ATEŞTEN GÖMLEK” Adlı Tiyatro Oyunu Sergilendi.

Tiyatro etkinliğini Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy, AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Aydoğan ve tiyatro severler izledi.

Halide Edip Adıvar'ın aynı adlı eserinden uyarlanan "Ateşten Gömlek" adlı tiyatro oyunu Ünal Çeken'in yönetmenliğini yaptığı ve Ankara Orta Oyuncuları Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı tek perdelik oyun, Ardahan Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda sahnelendi.


Programda konuşan Belediye Başkanımız Faruk Köksoy; “Bugün sizlerinde izlediğiniz oyunda, Emperyalist devletlerin zulmünden bahsedildi ve bunu hiçbir zaman unutmamamız gerektiği söylendi. Bu süreç devam ediyor. O dönem; Johnson mektubuyla, Stalin’in Boğazları, Kars ve Ardahan’ı istemesiyle, Kıbrıs harbi sonrası ambargoyla, 12 Eylül ihtilali ve 12 Eylül’den önce beş bin filinta gibi gencimizin birbirine kırdırılmasıyla devam eden oyunları gördük. En son 15 Temmuz’da bunu bir kez daha yaşadık.

Allah bir daha Kurtuluş Savaşı yaşatmasın, bir daha istiklal marşı yazdırtmasın. Milletimiz ve gençliğimiz inşallah o şuurdadır. Bu coğrafyada Çanakkale harbinde milletimizin yaşadığı o büyük çile, zulüm inşallah bir daha olmayacaktır. Olmaması ve bu sürecin nesillerimize aktarılması noktasında sanatçılarımıza tabi büyük görev düşmektedir.

Bugün Ankara Orta oyuncularımız, o görev için burada sizlere Ateşten Gömlek adlı tiyatro oyununu sergiledi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Katıldığınız için de hepinize şükranlarımı ifade ediyorum” dedi.


Ardahan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün himayesinde gerçekleşen ve Kurtuluş Savaşı temalı olarak sahnelenen oyun, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Tiyatro organizasyonu ile öğrenciler için saat 11.00,ile 14.00'de yetişkinler için 19:00’da oyun 3. seans olarak sahnelendi.


10:09, 02.10.2018

<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
pastırma

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Ardahan Belediyesi - By Lifos Yazılım

Facebook Twitter Google Plus Youtube Rss