aa
Köylü Milletin Efendisidir
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » BELEDİYE BAŞKANIMIZ FARUK DEMİR, KAPALI HALK PAZARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ FARUK DEMİR, KAPALI HALK PAZARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

 Fotoğraf

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, göreve başladıktan sonra Belediyemize ait kapalı halk pazarının yeninden konumlandırılması, pazarcı sahalarının yeniden oluşturulması ve daha modern bir hale getirilmesi amacıyla çeşitli incelemelerde bulundu.

Kapalı Pazarın gayet iyi bir donanıma sahip olduğunu belirten Başkan Demir, sadece hafta bir gün kullanılmasının pazarın amacına uygun hizmet etmeyeceğini ve atıl hale getirilmesi anlamı taşıdığını belirterek, pazarın daha aktif kullanılması gerektiğini kaydetti.

“Perşembe pazarının yanında köy pazarının oluşturulmasını da istediklerini belirten Başkan Demir, kapalı halk pazarını yaşam alanı haline getireceklerini Özellikle hafta sonları şehir gezisine çıkan vatandaşlara yönelik çeşitli aktivite alanı olarak kullanılmasını sağlayacaklarını dile getirdi”.

“Kapalı pazarın yaşam alanı haline getirilmesiyle birlikte Kongre Caddesinin de nefes alacağına” değinen Başkan Demir, aynı zamanda trafik kalabalığının da önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.

Vatandaşların sadece Kongre Caddesini kullandığına işaret eden Başkan Demir, yeni yaşam alanlarına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Sadece Kongre Caddesi değil, vatandaşların yeni alanlara ihtiyacı olduğunu gördük”.

Bu anlamda burayı aktif hale getireceğiz Kalemizi daha kullanılır hale getireceğiz ki şehrimizin her bölgesi tanınsın, şehir açılsın. Burası altın gibi bir yer ve yapanlardan Allah razı olsun.
17:48, 20.04.2019

<< Önceki Haber Sonraki Haber >>

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Ardahan Belediyesi - Lifos

Facebook Twitter Google Plus Youtube Rss