aa
Köylü Milletin Efendisidir
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Bodrum’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramında Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir sahne aldı

Bodrum’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramında Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir sahne aldı

 Fotoğraf

30 Ağustos Zafer Bayramında Bodrum'da sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, sahnede yaptığı konuşmayla duygu dolu anlar yaşattı. "Başkan Demir yetim kız öğrencilere burs vermek için Bodrum'a geldi. Burs bekleyen öğrencilerden size selam getirdim " dedi.

Belediye meydanını dolduran binlerce kişi Belediye Başkanının söylediği şarkılarla coştu. Bodrum Milta Marinadan başlayan fener alayına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte binlerce vatandaş katıldı. Zafer Bayramı coşkusunun Bodrum sokaklarına yayıldığı fener alayı Bodrum Belediye Meydanında sona erdi. Fener alayının ardından ise meydanda Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir ve Soner Olgun sahne aldı.

BAŞKAN DEMİR YETİM KIZ ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN BODRUM'A GELDİ

Başkan Aras'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Ardahan Belediye Başkanımız  Faruk Demir 'Sarı Saçlı Mavi Gözlü' türküsünü seslendirdikten sonra "Zaferimiz kutlu olsun" diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "Atatürk diyor ya; "Türk milleti büyüktür" diye, gerçekten büyüksünüz. Ardahan'dan, Serhat Ardahan'dan yani Kazım Karabekir paşamızın dediği gibi; "Boğazlar boğazımız, Kars, Ardahan bel kemiğimizdir. Oralar elde bulundurulmadıkça Anadolu'nun müdaafasıda zor olur" diyor. İşte o diyardan selam getirdim. Burs bekleyen öğrencilerden size selam getirdim.

Babasını annesini kaybetmiş, üniversiteyi kazanmış Ardahan'da okuyan kız öğrencilerine burs vermek için buradayız. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Onları kimsesiz bırakmamak için Ahmet başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buradan alacağımız bir kuruş Faruk Demir'e yada Ardahan Belediyesine gitmeyecek. Hepsi kayıtlı olarak yetim üniversiteli kız çocuklarımıza gidecek. Hel olsun, helali hoş olsun. Bu davranışından ötürü sayın Ahmet Aras başkanımızı biz tabiki Ardahanlılar olarak, biz buradaki Cumhuriyet sevdalıları, bağımsız Türkiye sevdalıları olarak hepiniz kutluyorsunuz ama özel olarak Cumhuriyet Halk Partimizin genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum Belediye Başkanımıza bu davranışından dolayı özel selamlarını ve sevgilerini getirdim."

Başkan Demir ayrıca başkan Aras'a kız çocuklarına vermiş olduğu destekten dolayı fahri hemşehrilik beratı vereceğini açıkladı. Başkan Demir konuşmasının ardından sevilen türküleri meydanı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte seslendirdi. Demir son olarak yine "Sarı saçlı mavi gözlü" türküsünü seslendirerek sahneden ayrıldı.

Bodrum'da unutulmaz bir Zafer Bayramı kutlamasının yaşandığı gecede Başkan Demir'in ardından sahneye Soner Olgun çıktı.  10'uncu Yıl Marşı ile sahneye çıkan Soner Olgun, gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken, konseri halkın arasında takip eden başkan Aras'ı gören Olgun, "İlk defa böyle protokolde oturmayıp halkın arasında ayakta konser izleyen belediye başkanı gördüm" dedi. Soner Olgun daha sonra seslendirdiği türküler, şarkılar ve şiirleri ile meydanı dolduran binlere duygusal ve unutulmaz bir gece yaşattı.


PolitikArdahan.com


08:04, 02.09.2019

<< Önceki Haber

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Ardahan Belediyesi - Lifos

Facebook Twitter Google Plus Youtube Rss