• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

ARDAHAN’DA KURTULUŞ COŞKUSU DOYASIYA YAŞANDI

Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü bugün düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Sabahın erken saatlerinde sokaklara dökülen vatandaşlar gün boyu kurtuluş coşkusunu doyasıya yaşadı.

Törenler Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Belediye Başkanımız Faruk Demir ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Protokol üyeleri, ardından Kongre Caddesinde bekleyen halkı selamladı. Öğrencilerin günün anlam ve önemine dair şiirler okuduğu etkinlikler çerçevesinde Halk oyunları gösterileri, Rahvan at yarışları ve ödül törenleri gerçekleştirildi. Kutlamalar, kent protokolü ve halkın katılımıyla yapılan ‘İşgalden Kurtuluşa Şehitlerimize Saygı’ yürüyüşü ile tamamlandı.

Törende konuşan Belediye Başkanımız Demir, "Bugün esaretten özgürlüğe geçtiğimiz, bu topraklar üzerinde kirli hesaplar yapan, emperyalist güçlere, Rus işgaline ve onların iş birlikçilerine unutamayacakları bir dersi verdiğimiz gündür. 101 yıl önce Ardahan Kalesi'ne bir daha indirilmemek üzere, sonsuza kadar şanlı bayrağımız dikilerek buralar yurt topraklarına katılmıştır. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!