• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

ARDAHAN ATASINA SAHİP ÇIKTI

Samsun'da Atatürk Anıtı'na yapılan saldırıya bir tepkide Ardahan’dan geldi. CHP Kadın Kolları Başkanı Menekşe Pekmez’in organize ettiği Ata’ya Saygı Nöbeti etkinliği çerçevesinde Belediye Başkanımız Faruk Demir, partililer ve vatandaşların yoğun katılımı ile Kongre Caddesinde ki Atatürk Anıtı önünde nöbet tutuldu.

Anıt önünde toplanan kalabalık, meşaleler yakarak ellerinde ki Türk Bayrakları ile İstiklal Marşı, İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyerek Ata’sına sahip çıktı.

CHP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Ata’ya Saygı Nöbeti etkinliğine katılan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Samsun’da yapılan saldırıyı kınayarak şunları söyledi:

“Samsun’da ne yazık ki böylesine üzücü bir hadise yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlık hareketini başlatmak üzere ayak bastığı Samsun’da Atamızın heykeline yapılan saldırıyı Ardahan’dan en sert bir şekilde kınıyoruz.

CHP Kadın Kolları Başkanlığımız Ata’ya saygı nöbeti başlattı. Bizler bugün olduğu gibi bundan sonra da Atamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sınır ili olan Serhat Ardahan’ımızdan seslenmek istiyorum; Mustafa Kemal Atatürk’ü kimse sağcı, solcu veya bu partili diye adlandıramaz, çünkü Mustafa Kemal, ülkemizin kurucusudur.  Şanlı, şerefli üç kıtaya hükmetmiş Osmanlının şanlı ve şerefli padişahları vardı. Sonrasında çöküş süreci yaşayan Osmanlının küllerinden, ırk, din, dil ayrımı gözetmeden herkesi eşit kabul eden Türkiye Cumhuriyeti ortaya çıkmıştır. İşte bu yeni devletin mimarı, başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün bizler buradayız.

 

Ardahan’da şanlı Türk Bayrağımızı hep birlikte Ata’nın huzurunda kaldırıyoruz. Bizim duygularımızla maneviyatımızla oyun oynamak isteyenleri kınıyorum. Biz asla buz tuzaklara düşmeyeceğiz, çünkü biz hep birlikte Türkiye’yiz. Samsun'da Ata'mızın Onur Anıtı'na yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz.

Bize ve gelecek nesillere ışık tutan Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımız gibi bu ilkelerin en büyük koruyucusu olmaya da devam edeceğiz" dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!