• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Temmuz 2024, Cumartesi

ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI DEMİR:

Ardahan’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yöresel ürünlerin satış mağazasını hizmete açan Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Ardahan’ın yöresel ürünlerini Türkiye ve dünya markası yapacağını söyledi.

Ardahan’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yöresel ürünlerin satış mağazası açıldı. Yöresel ürünlerin satış mağazasının açılışına, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Şişli Belediye Başkanı Muhammer Keskin, CHP 21, 22 ve 23. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Milletvekili adayları Özgür Erdem İncesu, Asım Karabacak, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları, kadın kolları başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

 

"GEREKLİ TANITIMLAR YAPILMADIĞI İÇİN ARDAHAN BİLİNMİYOR"

 

Açılış sırasında konuşmasını yapan Faruk Demir şunları söyledi:

 

"Bugünümüze eşlik etmek için Şişli’den gelen değerli Şişli Belediye Başkanımız, hemşehrimiz, Ardahan’ın gururu Sayın Muharrem Keskin Başkanımız var. Millet ittifakının adayları Sayın Özgür Erdem İncesu ve Asim Karabacak ve değerli eşleri, Ticaret Odamız da bulunuyor. Biliyorsunuz Ardahan Dünyanın en temiz havasına sahip olan il. Coğrafyası kirlenmemiş, doğası temiz ve yöresel ürünlerimiz, marka tescili almış ürünlerimiz var ama Ardahan’da yetişen her ürün organiktir. Anzer balı reklamını iyi yaptığı için kilosu 1,5 milyon aslında Ardahan çiçek balı ondan daha kıymetlidir. Gerekli tahliller gerekli tanıtımlar yapılmadığı için bizim üreticimiz bizim köylümüz 200 ila 250 TL arası fiyatlara satıyor onlar 1,5 milyona satıyor. Biliyorsunuz Rize hayvancılığa müsait değildir sadece çaya müsaittir, Giresun fındığa müsaittir fakat Ardahan doğasıyla yöresel ürünlere ve de hayvansal besinlere; ete ve süte uygundur. Maalesef yıllarca Ardahan’ımızın doğal lezzetleri etleri Rize’ye gider orada kavurma olurdu Ardahan’da Rize markasıyla satılırdı. Rize’yi de çok seviyoruz oda bizim bir ilimizdir ama biz bunu tersine çevirmek zorundayız."

 

"ARDAHAN’I HAYVANCILIĞIN BAŞKENTİ YAPMAYA KARARLIYIZ"

 

Eğer et bizim hammadde ise biz onu burada işleyip Rize’ye satmalıyız Türkiye’ye ve Dünya’ya satmalıydık. Bundan dolayı kavurma fabrikamızı kurduk ve açtık. Ardahan ürünlerimizi dünyaya göstermek için 1,5 ton kavurmamızı deprem bölgesindeki kardeşlerimize gönderdik. Bu kavurma fabrikası ile gelen bu yatırımda emeği olan katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’e de çok teşekkür ediyorum. Sayın milletvekili adayı arkadaşlarımız ile de görüştük bunun daha sonra et entegre tesisine daha sonra yem entegre tesisini kurarak Ardahan’ı Hayvancılığın başkenti yapmaya kararlıyız. Bugün satış mağazamızı açıyoruz. Allah kısmet ederse Ankara, İstanbul, İzmir de Ardahan Belediyesi yöresel ürünler satış mağazalarını açacağız. Ardahan’ın tüm ürünlerinin değeri 20 lira ise 50 liraya, 100 lira ise 200 liraya çıkacak ve markamızı reklamımızı iyi yapıp Ardahan’ın doğal ürünlerini dünyaya pazarlayacağız. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun sağ olun var olun."

 

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!