• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 06 Aralık 2022, Salı

ARDAHAN BELEDİYESİ, ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN PARK İNŞA EDİYOR

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, beraberindeki belediye meclis üyeleri ve bütün birim müdürleriyle birlikte Halil Efendi Mahallesinde yapımına başlanan “Engelli Çocuklar Oyun Parkı” inşaatı temel atma törenine katıldı. Kar yağmadan önce bitirilmesi beklenen oyun parkı, Ardahan’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

ARDAHAN’DA BİR İLK OLACAK

Ardahan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında hazırlanarak hayata geçirilen engelli çocuklar oyun parkı ve sosyal alan için inşaat çalışmalarına başlandı. Ardahan’ın tarihi bakımdan en eski mahallesi olan Halilefendi mahallesinde inşaatı süren oyun parkı için yapılan temel atma töreninde Başkanımız Faruk Demir, CHP’li belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de hazır bulundu.

PROJE, TÜRKİYE’DE DERECEYE GİRDİ, ÖDÜL KAZANDI

Butona basarak beton atılışını gerçekleştiren Belediye Başkanımız Faruk Demir, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Değerli hemşehrilerim, burası Ardahan’ın ilk kurulduğu mahalle olan Halilefendi mahallesi. Bu alan üzerinde daha önceleri şehrimiz için kullanılan su depoları yer almaktaydı. Ancak su depolarımızı farklı yerlere taşımamız neticesinde burası bomboş olarak duruyordu, değerlendirmek istedik. Kurumumuz Plan ve Proje Müdürlüğü’nün yaptığı bir çalışmayla, daha önce Ardahan’ımızda olmayan engelliler için park yapımı başladı. Geçen yıl Türkiye Belediyeler Birliği tarafından açılan bir yarışmada Türkiye’deki bin proje içerisinde bizim bu projemiz ilk 10’a girdi. Ve bu projemiz ödül kazandı. Aynı zamanda bu yapılan park, Halilefendi mahallemizin merkezinde bulunan ilk ciddi park olma niteliği de taşıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, belediye meclis üyelerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah kar yağmadan tamamlayacağız.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!