• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

ARDAHAN BELEDİYESİ’NDEN BİR YENİLİK İZMARİTLER KÜLLÜĞE

Ardahan Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasına konulan sigara küllükleri sayesinde, sigara izmaritleri buralara atılacak.

Ardahan Belediyesi temiz bir çevre için şehrin birçok noktasına sigara küllükleri yerleştiriyor. Sağlığa verdiği ciddi zararların yanı sıra çevre katliamı da yaratan sigara izmaritleri, bundan sonra belli noktalara yerleştirilen küllüklere atılacak. Görüntü kirliliğinin yanında doğada iki yıl gibi uzun bir sürede yok olan ve ciddi bir tahribata sebep olan sigara izmaritleri tehdit olmaktan çıkacak.

 

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir’in katılımıyla Kars Garajı bölgesinde ve Hamam Sokakta çeşitli yerlere konulan sigara küllükleri sayesinde, yerlere sigara izmariti atılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Belediye tarafından sigara küllükleri, kısa sürede şehrin geneline yaygınlaştırılacak.

 

Ardahan’da daha temiz bir çevre ve yaşanır bir kent yaratmak için birbirinden farklı projelere imza atan Başkan Demir, “Sokak ve caddelerde yerlere atılan sigara izmaritleri kötü bir görüntü oluşturuyor. Bunun önüne geçmek için şehrin muhtelif yerlerine kendi kadememizde yapmış olduğumuz sigara küllüklerini yerleştirdik. Vatandaşlarımızdan sigara izmaritlerini yerlere değil küllüklere atmalarını rica ediyoruz. Ardahanlı hemşerilerimizin bu konuda da duyarlı davranacağına eminim” dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!