• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 04 Aralık 2023, Pazartesi

ARDAHAN KAVURMASI DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ

Ardahan Belediyesi kavurma fabrikasının ilk üretimi olan kavurmalar depremzedelere gönderildi. 06 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününden itibaren deprem bölgesi için seferber olan Ardahan Belediyesi, depremzede vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor.

Ardahan Belediyesi tarafından kurulan ve üretime başlayan kavurma fabrikasında ilk üretim olan 1 ton kavurma Osmaniye’ye de ki depremzedelere gönderildi. Ardahan Belediyesi Yöresel Ürünler satış mağazasından araca yüklenen kavurmalar Osmaniye’ye uğurlandı.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir gazetecilere yaptığı açıklamada; “İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ardahan Belediyesi olarak birlikte kurduğumuz kavurma fabrikasında ürettiğimiz ilk ürünleri bugün itibariyle 1 ton Ardahan kavurmasını afetzedelerimize Osmaniye'ye gönderiyoruz. 500 kg kavurmayı da AFAD’a teslim edeceğiz” dedi.

Ardahan Belediyesi ile Osmaniye’yi kardeş kent ilan ettiklerini aktaran Başkan Demir; “Depremin ilk gününden itibaren Ardahan belediyesi Ardahan ve Ardahanlılar olarak elimizden gelen ne varsa bölgeye yardımda bulunmaya çalıştık. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Ardahan belediyesi ilk defa bir kavurma tesisi oluşturdu. Ürünlerimizi yaptık satış mağazamızı hazırladık. Fakat biz Ardahanlılar olarak yardımlaşmayı dayanışmayı sevgiyi ve acıyı paylaşmayı iyi biliriz. Onun için de bu kavurmalarımızı Ardahan kavurmasını ürettiğimiz ilk ürünlerimizi satışa ya da Ardahan’da tüketmek yerine afet bölgesinde ki depremzede kardeşlerimize göndermeyi Belediye meclis üyelerimizle birlikte Ardahanlılar olarak uygun gördük.  Dolayısıyla İzmir Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Tunç Soyer ve Ardahan belediyesi olarak birlikte kurduğumuz bu kavurma fabrikasında ürettiğimiz ilk ürünleri bugün itibariyle 1 ton Ardahan kavurmasını afetzedelerimize Osmaniye'ye gönderiyoruz. 500 kg kavurmayı da AFAD’a teslim edeceğiz. AFAD isterse Ardahan’ımızda konuk olan afetzedelere verebilir isterse bölgeye gönderebilir. Biz ilk sevkiyatımızı Osmaniye’ye gönderiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ardahan Belediyesi Osmaniye’yi kardeş kent ilan ederek deprem yaraları sarılıncaya kadar Artvin’de dahil olmak üzere bu üç il Osmaniyeli kardeşlerimizin yanında olacak. Kaç yıl sürerse bu acıyı dininceye kadar. Şu anda orada İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ardahan Belediyesi ve Artvin Belediyesi gerekli ekipmanıyla gerekli çalışmalarıyla çadır kentleri ile yemekhaneleri ile aşevleri ile Osmaniye’de şu anda çalışmalarına devam ediyor. Bizde depremin ilk gününde olduğu gibi bugün de il sevkiyatımızı gönderiyoruz, yaralarını acılarını paylaşıyoruz” diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!