• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 28 Eylül 2022, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR: “ÇILDIR GÖLÜMÜZ’DEKİ TEKNE, ARDAHAN TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Çıldır Gölünde bulunan Ardahan isimli teknenin Gümüşhane’nin Özkurtun Belediyesi’ne devredileceği yönünde alınan tartışmalı karara ilişkin bir açıklama yaptı.

 

“GİRİŞİMLERİMİZ SONUCU KARAR İPTAL EDİLDİ”

Ardahan kamuoyunu rahatsız eden konuya dair vatandaşları bilgilendiren Başkanımız Demir, şunları kaydetti: “Değerli hemşehrilerim, Çıldır’daki teknenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından daha verimli kullanılacağı düşüncesiyle başka bir yerde görevlendirilmesi başta Valimiz Hüseyin Öner ve Ak Parti Milletvekili Orhan Atalay ile şahsım olmak üzere ve tüm halkımızın girişimleri sonucu durduruldu. Buradan belirtmek isterim ki, Çıldır Gölümüz’deki teknenin bölge turizmine olabildiğince katkı sağlaması yani daha etkili kullanılması için hepimizin bu hususta el birliğiyle hareket etmesi gerekiyor. Bunu da inanıyorum ki başaracağız.”

Bilindiği üzere, UHD Ardahan adlı tekne, 2017 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Çıldır Gölü’ndeki turizmi geliştirmesi amacıyla Ardahan İl Özel İdaresine verilmişti.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!