• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 22 Şubat 2024, Perşembe

BAŞKAN DEMİR, "DEVLETİMİZDEN POZİTİF AYRIMCILIK İSTİYORUZ"

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, zemheri soğuklarının etkili olduğu il genelinde devletin Ardahan’a pozitif ayrımcılık yaparak devlet teşvik politikasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Ardahan ve bölgesinde bir haftadır devam eden kar yağışı ve dondurucu soğuklar kentte hayatı durdurdu. Gece saatlerinde eksi 30 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı gündüz saatlerinde bile eksi 23 derece olarak ölçüldü.

Ardahan’da yerel seçimlerin ısıttığı gündem dondurucu soğuklarla yerini vatandaşların ısınma sorununa çevirdi. Bu soruna dikkat çeken Ardahan Belediye Başkanımız  Faruk Demir, devlet yetkililerine seslenerek, Ardahan’a pozitif ayrımcılık yapılarak devlet teşviki talebinde bulundu.

Başkan Demir, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Değerli hemşerilerim, yapmamız gereken çok iş var. Öğlen saatlerinde Ardahan Merkez Hava Sıcaklığı eksi 23 derece. Devletimiz bizlere pozitif ayrımcılık yapması kaçılmaz olmuştur. Ardahan için yeni bir devlet teşvik politikası uygulanmalı” dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!