• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR, GAZETECİLERLE BULUŞTU, BAL FESTİVALİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR YAPTI

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Bungalov Evler Salih Aktürk Sosyal Tesislerinde yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” günü dolayısıyla ilde görev yapan gazetecileri tebrik eden Başkanımız Demir, 12-13 Ağustos tarihlerinde Ardahan Kalesi’nde yapılacak olan Bal Festivali’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle Bungalov Evler Sosyal Tesislerinde ağırladığı gazetecilere konuşan Belediye Başkanımız Faruk Demir, kentlerin gelişimi için yerel basının taşıdığı ağırlığın önemine dikkat çekti. Kamuda alınan tasarruf tedbirleri kapsamında Bal Festivali’nin yapılıp yapılmayacağı yönünde tüm merak edilenleri basın mensuplarına aktaran Başkanımız Demir, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

BAŞKAN DEMİR: “TASARRUF GENELGELERİ NEDENİYLE BAL FESTİVALİMİZ 12-13 AĞUSTOS’TA YALNIZCA KALE’DE YAPILACAK”

 “Önümüzde yıllardır yapılan Ardahan Bal Festivalimiz var. Bu sene kamuda çeşitli tasarruf genelgeleri yayınlandı. Bu durum bizi de kapsıyor. Festivalimizi gündüz ormanda, akşam da Kale’de yapmayı düşünmüştük. Ama biz de bu tasarruf genelgelerine uymak zorundayız. Aksi takdirde genelgeye aykırı davranmış oluruz. Organizasyon komitemizle konuşarak festivalimizi iptal etmek yerine sadece bir yerde yapmayı yani Kale’de olmasını kararlaştırdık. Böylece çok masraf yapmanın da önüne geçmiş olacağız.

“FESTİVAL’DE MUSA EROĞLU BİZLERLE BİRLİKTE OLACAK”

Tabi ki gönlümüz vatandaşlarımızın iki gün boyunca dinlenebilecekleri ormanlık alandı. Ancak maalesef tasarruf ederek sadece Kale’de festivalimizi gerçekleştireceğiz. Değerli hemşehrilerimizin anlayışına sığınarak festivalimizi 12-13 Ağustos’ta Ardahan Kalemiz’de yapacağımızı duyurmak istiyorum. Sunucumuz dâhil tüm sanatçılarımız Ardahan’dan olacak. Yalnızca dışarıdan sanatçı olarak Musa Eroğlu üstadımızı hemşehrilerimizle buluşturacağız. Kendi kaynaklarımızla 2 gün boyunca Kalemiz’de festivalimizi yapmış olacağız.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!