• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR: “HASKÖY’ÜN İLÇE YAPILMASI İÇİN HOÇ-FED’E DESTEĞİMİZ TAMDIR”

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Hoçvan Dernekler Federasyonu (HOÇ-FED)’nun 22 köyden oluşan Hoçvan bölgesindeki Hasköy’ün ilçe yapılması yönünde başlatmış olduğu kampanyaya destek verdiğini açıkladı.

 

Hafta sonu düzenlenen 11. Hoçvan Yayla Festivali için Ardahan’da bulunan HOÇ-FED Başkanı Ayhan Öztürk ve yönetimi Başkanımız Demir’i ziyaret etti. Öztürk ve beraberindekiler belediye otobüsleriyle ücretsiz olarak vatandaşların festivale katılımını sağlaması ve Hoçvan Hasköy’ün ilçe olması adına sunduğu destekten ötürü Belediye Başkanımız Faruk Demir’e teşekkür etti.

BAŞKAN DEMİR’İN SAYESİNDE HASKÖY’ÜN İLÇE OLMASI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINMIŞTI

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Başkanımız Demir, 21 yıl önce Demokratik Sol Parti (DSP) Ardahan Milletvekili olarak Hoçvan Hasköy’ün ilçe yapılması için parlamentoda verdiği kanun teklifinin bir ilk olduğunu vurgulayarak devamında şunları kaydetti:

“21 YIL ÖNCE VERDİĞİM KANUN TEKLİFİM BİR İLK OLARAK KAYITLARDA DURUYOR”

“HOÇ-FED’in başlatmış olduğu Hoçvan Hasköy’ün ilçe yapılması kampanyasına yıllar önce destek verdim. 21 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne vermiş olduğum kanun teklifim şimdiye kadar Cumhuriyet tarihi boyunca Hasköy’ün ilçe olması adına verilmiş ilk ve son kanun teklifi niteliği taşımaktadır. Bu kanun teklifimi HOÇ-FED Başkanı Ayhan Öztürk ve yönetimine de teslim ettim. Umut ediyoruz ki bizim de en başından destek verdiğimiz Hoçvan Hasköy’ün ilçe yapılması yönündeki karar parlamentodan çıkar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun dileyerek bir kez daha HOÇ-FED’in söz konusu çalışmasını desteklediğimi belirtmek istiyorum.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!