• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Temmuz 2024, Cumartesi

BAŞKAN DEMİR, JANDARMA TEŞKİLATININ 185 KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkanımız Demir, yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti:

“Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, büyük bir özveriyle sağlayan Jandarma Teşkilatımızın 185. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihi şan ve şerefle dolu olan Jandarma Teşkilatımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle halkımızın takdirini kazanmıştır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle ‘Bir Kanun Ordusu’ olan Jandarma Teşkilatımız; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, varlığı ile milletimize güven vermektedir. Jandarma Teşkilatımız bu önemli görevi 185 yıldır olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine yürekten inanıyorum. Gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın 185’üncü yıl dönümünü kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle, hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!