• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR VE EKİBİ SU BASKINLARINA KARŞI SAHAYA İNDİ

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir ve ekibi kentin farklı noktalarında meydana gelen su baskınlarını yerinde inceledi. Gün içerisinde etkili olan sağanak yağış sonrası dağlarda biriken karlar aniden eriyince asfalt yollar zarar gördü.

 

ANİDEN YAĞDI, ASFALT YOLLAR ZARAR GÖRDÜ

Nisan ayının gelmesiyle birlikte havaların yumuşadığı Ardahan bugün birdenbire bastıran yağmura teslim oldu. Karların hızlıca erimesine yol açan sağanak yağış sebebiyle İnönü ve Halil Efendi mahallelerinin yanı sıra Devlet Hastanesi civarındaki asfalt yollar tahrip oldu. Başkanımız Demir, çalışma arkadaşlarıyla beraber hemen su baskınlarının yaşandığı adreslere koştu. Olay yerinde bulunan basın mensuplarına gelinen son durum hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Faruk Demir, şunları söyledi:

“OLASI SEL RİSKİNE KARŞI TEDBİRLİ OLALIM”

“Şükür can ve mala gelen herhangi bir zarar yok. Ancak yollarımız bozuldu. Başta hastane yolu olmak üzere üç önemli yolumuz su altında. Çünkü kent son yılların en çok kar yağışını gördü. Karla karışık yağışların üç gün daha sürmesini bekliyoruz. Bugün de bu manzara ile karşılaştık. Olabilecek olumsuzluklar karşısında vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olmasını istiyorum. Ekiplerimiz de sahada sürekli teyakkuz halinde olacaklardır.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!