• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR’DEN HAYVANCILIĞA DAİR ÖNEMLİ MESAJLAR!

Her hafta pazartesi günü hayvan pazarını gezip, besicileri dinleyen Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, bugün de birim amirleri ve çalışma ekibi ile birlikte hayvan alım-satış alanında incelemelerde bulundu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“HAYVANCILIK BİZİM BACASIZ SANAYİMİZ VE OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Her fırsatta büyükbaş hayvancılığın Ardahan’ın bacasız sanayisi olduğunu belirten Belediye Başkanımız Demir, buz kesen havaya karşın mesaisine hayvan pazarını ziyaret ederek başladı.  Tek tek vatandaşlarla tokalaşarak hayırlı işler dileklerinde bulunan Başkanımız Demir ile üreticiler arasında zaman zaman gülümseten diyaloglar yaşandı. Beraberindeki birim müdürlerine hayvan pazarının daha da modern hale getirilmesi konusunda bir takım talimatlar veren Başkanımız Faruk Demir, burada yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Ardahan ekonomisinin yüzde 80’i hayvancılığa dayalıdır. Hayvancılığında omurgasını yem oluşturuyor. Ot, saman ve besi yeminde bölgemizde çok büyük bir sorun var. Bu ürünlerimizi çoğunlukla dışarıdan alıyoruz. Böyle olunca vatandaşlarımız da genellikle umudunu kısa süren yaz sezonundaki mera hayvancılığına bağlıyor. Belediyemiz olarak bu konularda besi yemi, kaba yem, ot ve saman anlamında sorunları çözmek için fizibilite çalışmalarımız, uluslararası araştırmalarımız var. Yem sorununu bir an önce halletmeliyiz aksi takdirde hayvancılıktan istenen verimi alamayız. 6 ay kar altında bulunan bölgemizde hem göç olayının durdurulması, hem yaşamın sürdürülmesi adına başta hayvancılığın gelişimi olmak üzere devletimizden Ardahan’ımız adına ayrıcalıklar istiyoruz.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!