• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

BAŞKAN DEMİR'DEN HER MAHALLEYE MÜJDE

Ardahan’da, inşa edilecek yeni taziye evi için çalışmalar başladı. Göreve geldiği ilk günden beri Ardahan’a kalıcı eserler üreterek Ardahan için canla başla çalışan, vatandaşların gönlünde taht kuran Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Ardahan’ın 7 mahallesine taziye evi kazandırıyor.

Ardahan’da, inşa edilecek yeni taziye evi için çalışmalar başladı. Göreve geldiği ilk günden beri Ardahan’a kalıcı eserler üreterek Ardahan için canla başla çalışan, vatandaşların gönlünde taht kuran Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir Ardahan’ın 7 mahallesine taziye evi kazandırıyor.

 

Taziye evleriyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Faruk Demir: “Ardahan’ımıza kalıcı eserler üreterek,7 mahallemize de yeni ve taziye evlerini Ardahan’a kazandıracağız” dedi.

 

Başkan Faruk Demir, 7 Mahallede de yapımına 15 gün içinde başlanacağını belirterek, hayırseverlerin desteği ile yapımına vesile oldukları taziye evlerini kısa süre içerisinde hizmete kazandırılacağını söyledi.

 

MUHTARLIK VE TAZİYE EVİ AYNI ALANDA OLACAK

 

15 gün içerisinde yapımına başlanacak taziye evlerinin yaz bitmeden faaliyete geçeceğini belirten Başkan Demir,  şunları söledi: “7 mahallemizde de Belediye’ye ait yer temin ettik. Taziye evlerinin hemen yanı başına mutarlık binası da yapıyoruz ki daha güvenceli olsun diye, 2 tane hayırseverimiz birisi Saniye Erdoğan, daha önceki Tekstil fabrikamızı ve Kura üzerine köprümüzü yapan oğulları Selami Erdoğan tarafından sponsor oldu. Bir diğer hayırseverimiz de Sugöze (Cincorop) köyünden gitme Erbal Ünal, onlara da çok teşekkür ediyorum güzel Ardahan’ımıza sahip çıktıkları için.

Eğer hayır işlemek isteyen hemşerilerim varsa, Ardahan’ı daha da güzelleştirelim diyen varsa da buyursun gelsin. Biz belediye olarak finansal olarak hazırız ama hemşerilerimizin hayırlarını da bekliyoruz. Bu sezon sonunda kışa girmeden 15 gün içinde temellerini atacağız. İsteyen muhtarımız olursa bir hemşire sağlık ocağını da yanına ekleyeceğiz. Belediye Meclis üyelerine de teşekkür ediyorum bu projeyi onayladıkları için. Ardahan’a yakışır projeleri daha da Ardahan’a ekleyeceğiz.” 

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!