• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

BAŞKAN DEMİR’DEN İŞÇİYE DESTEK AÇIKLAMASI

Belediye Başkanımız Faruk Demir geçtiğimiz günlerde çalışanlarını kapının önüne koyan çağrı merkezi önünde basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN DEMİR: AŞIN İŞİN SİYASETİ OLMAZ

’Ardahan’da Türk Telekom’un bir çağrı merkezi vardı. Yaklaşık 2 yıl önce gösterişli bir şekilde açılmıştı. Ve Ardahanlı yaklaşık 70 kardeşimiz burada iştiham olanağı bulmuştu. İlerleyen yıllarda ise bu sayının artacağı söylenmişti. Biz de sevinmiştik. Aşın, işin siyaseti olmaz. Buraya yapılan istihdam büyütülecek yerine bugün duyuyoruz ki buradaki çağrı merkezi kapatılmış. İçerisindeki malzemeler aldığımız bilgilere göre farklı illere gönderilmiş. Burada istihdam edilenler yerine başka illerde istihdam sağlanacakmış. Biz hiçbir siyasal parti ayrımı yapmaksızın Ardahan Belediye Başkanı olarak ilimizdeki istihdamı da göz önünde bulunduran bir yerel yönetici olarak özellikle iktidar milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay beye, ulaştırma bakanlığımıza, cumhurbaşkanımıza, Türk Telekom yetkililerine sesleniyoruz. Lütfen bu kararınızı bir kez daha gözden geçiriniz. Çünkü gerçekten de Ardahan’ın en büyük sorunu istihdam. Atılmış çok güzel bir adım vardı. Biz de üzerimize ne düşüyorsa yapalım. Lütfen burada çalışan çocuklarımızın aşıyla işiyle oynamayın. Biz sahip çıkacağız. Sonuna kadar çocuklarımızın arkasındayız.

Özelliklede iktidar milletvekilimiz Orhan Atalay beyin özel ilgisini rica ediyoruz. Biliyoruz ki o da böyle bir şey istemez. Ama Ardahan Belediyesi olarak istihdam konusunda işsizliği bitirmiş bir Ardahan’da hep birlikte yaşayacağımızı söylüyor. Alınan bu yanlış kararın iptal edilmesini Türk Telekom yetkililerinin ve de devletimizin dikkatine ivedi olarak sunuyoruz.’’ Dedi.

Çağrı merkezi önünde yapılan basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Teşkilatı da katıldı.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!