• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Mayıs 2024, Pazartesi

BAŞKAN DEMİR'DEN KILIÇDAROĞLU'NA TAM DESTEK

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının ardından CHP'li 11 ilin belediye başkanı, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek açıklaması yaptılar.

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının ardından CHP'li 11 ilin belediye başkanı, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek açıklaması yaptılar.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in de yer aldığı CHP'li 11 il belediye başkanı ortak bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdi.

Ortak açıklamada, “Umut dolu bu yolculukta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yürümekten gurur duyuyor ve kendisine sonuna kadar güveniyoruz. Bu yolculuğun sonunda zafere ulaşacağımıza da yürekten inanıyoruz. Biliyoruz ki milletimiz de hak, adalet ve demokrasi yolculuğumuzda bizleri ve Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu asla yalnız bırakmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Hazırlana ortak metinde şu ifadelere yer aldı: "Bizler Cumhuriyet Halk Partili 11 İl Belediye Başkanı olarak; ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde bir yandan yurttaşlarımızın yaralarını sarmak adına çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürüyor, bir yandan da Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında daha demokratik, daha zengin ve daha çağdaş bir Türkiye inşası yolunda mücadelemizi sürdürüyoruz. Çok kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta vurguladığı demokratik, eşitlikçi ve liyakate dayalı bir Türkiye kurma arzusu ve gayretini, bu süreçteki kararlı duruşunu, bütünleştirici tavrını heyecanla takip ediyor ve bizlerle çalışmalarımızı bu gayede şekillendiriyoruz. Umut dolu bu yolculukta Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yürümekten gurur duyuyor ve kendisine sonuna kadar güveniyoruz. Bu yolculuğun sonunda zafere ulaşacağımıza da yürekten inanıyoruz. Biliyoruz ki milletimiz de hak, adalet ve demokrasi yolculuğumuzda bizleri ve Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu asla yalnız bırakmayacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla."

Metinde imzası bulunan belediye başkanları ise şu şekilde:

Faruk Demir-Ardahan Belediye Başkanı, Demirhan Elçin-Artvin Belediye Başkanı, Melek Mızrak Subaşı-Bilecik Belediye Başkan Vekili, Tanju Özcan-Bolu Belediye Başkanı, Ali Orkun Ercengiz-Burdur Belediye Başkanı, Ülgür Gökhan-Çanakkale Belediye Başkanı, Recep Gürkan-Edirne Belediye Başkanı, Mehmet Siyam Kesimoğlu-Kırklareli Belediye Başkanı, Selahattin Ekicioğlu-Kırşehir Belediye Başkanı, Barış Ayhan-Sinop Belediye Başkanı, Vefa Salman-Yalova Belediye Başkanı

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!