• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

BAŞKAN FARUK DEMİR’DEN YENİ YIL MESAJI

Kıymetli Ardahanlı hemşehrilerim; Yeni hedefler, yeni umutlar, yeni hizmetlerle geçmesini arzuladığımız yeni yıla merhaba derken, geride bıraktığımız 2020 yılının belediye hizmetlerimiz açısından oldukça verimli geçtiğini, halkımız ve Ardahan’ımız için her şeyin en güzelini yapmaya çalıştığımızı belirtmek isterim.

Geride bıraktığımız 2020 yılı bize sağlığın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha öğretti. Çin’in Wuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit altına alan Covid-19 pandemisi, ülkemizde de sevdiklerimizi kaybetmemizin yanı sıra hastalıklardan kaynaklanan verimlilik kaybı ve ticaretin yavaşlaması gibi sorunlara neden oldu. Vatandaşlarımızın sağlığının korunması ve şehrimizde pandeminin etkisinin azaltılması için bizler de üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık. İlk vakanın ülkemizde göründüğü günden sonra kurduğumuz tekstil atölyesinde maske üretimine başlayarak bu konuda sıkıntı yaşamayan tek il olduk. Yine pandeminin oluşturduğu olumsuz etkileri azaltmak için her zaman vatandaşlarımızın yanında olarak ihtiyaçlarını gidermeğe çalıştık.

 

Bir buçuk yılı aşan hizmet süremizde belediyemizin mali disiplinini sağladık. Belediyemizin iş ve işlemlerini kendi öz kaynak, olanak ve araç – gereciyle yapabilmesi için gerekli alt yapımızı oluşturduk.

 

2021 baharıyla birlikte marka şehir Ardahan için daha büyük çalışmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

 

Küresel bir salgınla mücadele ederken can kayıpları ve büyük yıkımlarla sonuçlanan Elâzığ, Van ve İzmir’deki depremler hepimizin yüreğini sızlattı. Van’da gerçekleşen 2 çığ faciasında toplam 41 kişi vatandaşımızı kaybettik. Ülkemizin güvenliği için terörle mücadelede bu yıl 159 vatan evladını şehit verdik. Üzücü birçok olay sonrasında verdiğimiz her bir kayıp yüreğimizde açılan yara olarak kaldı.

 

Sahip olduklarımızın kıymetini daha iyi bildiğimiz ve pandemiyle birlikte değişim sürecinden geçtiğimiz bu yılı geride bırakırken, yaşanılan sıkıntı ve sağlık problemlerinin olmaması dileğiyle şehrimizde de tüm Ardahanlı hemşehrilerimizle birlikte başaracağımız toplumsal dayanışma ve planlı üretimle birlikte modern bir kent olma hayalimize biraz daha yaklaşacağız.

 

Yeni yılın tüm dünyaya, ülkemize ve Ardahan’ımıza sağlık, barış, mutluluk, sevgi, başarı ve bereket getirmesini diliyoruz.

 

Faruk DEMİR

Ardahan Belediye Başkanı

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!