• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 30 Eylül 2023, Cumartesi

BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ZORBA: "OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Ardahan Belediye Başkan yardımcımız Murat Zorba, belediye önünde B. U. isimli vatandaşın benzin dökerek kendini yakma girişiminin belediye ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

 

Ardahan Belediyesinde yaklaşık 1 yıldır sigortasız çalıştığını iddia ederek kendini yakma eyleminin ardından Belediye Başkan yardımcımız Murat Zorba, konu hakkında açıklamada bulundu.

Başkan yardımcısı Zorba şunları söyledi:

"Olayın hemen ardından İnsan kaynakları ile bilgi alışverişinde bulundum ancak arkadaşın bizde herhangi bir kaydı yok ve şirkete girişi de bulunmuyor.  Gerçekten üzücü bir olay inşallah böyle bir olay tekrar yaşanmaz.

Biliyorsunuz ki bizimde belirli bir limitimiz var. Kanunlar ve yönetmeliklere göre personel alımlarımız var ve bunların doğrultusunda işlemler yapıyoruz. Bizler bu limiti geçersek, denetimler başta olmak üzere müfettişler feshi işlemleri yapar.

Bizler böyle olayların olmasını kesinlikle istemiyoruz. Bizler Ayşe anneden aldığımız parayı ya da topladığımız su paralarını çarçur etmiyoruz. Halktan aldığımız Halka hizmet vermenin gayreti içerisinde işlemler yapıyoruz. Yine dediğim gibi çok üzücü bir olay ancak araştıracağız. Bununla ilgili Sayın Belediye Başkanımız Faruk Demir’in bilgisi dâhilinde soruşturma gerekirse açacağız.

Bu alımlar hakkında kendisinin de bilgisi olmadığını öğrendik. İl dışında olduğu için geldiğinde olaya hâkim olacak. Hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek. Buradaki halk zaten hepsi bizim kardeşimiz, arkadaşımız bizler bir aileyiz. Biz bu olayın takipçisi olacağız ve İnşallah bir daha bu tür üzücü olaylar yaşanmaz."

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!