• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 28 Eylül 2022, Çarşamba

BAŞKANI DEMİR MİLLİ PİYANGO BİLETİNDE ÇILDIR GÖLÜ KARS YAZILMASI BİZİ ÜZDÜ

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, "9 Ocak'ta çekilişi yapılacak olan Milli Piyango biletinde 'Çıldır Gölü Kars' yazılması bizi üzdü. Ardahanlıları üzen bu durumun düzeltilmesini istiyoruz." dedi.

Belediye Başkanımız Faruk Demir, Çıldır Gölü'ndeki şenlik alanında bazı sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelerek gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 Ocak'ta çekilişi yapılacak Milli Piyango biletinde Çıldır Gölü yazısının altına Kars'ın yazılmasının Ardahanlıları üzdüğünü söyledi.

Başkan Demir; 81 Vilayette bizim; Iğdır, Kars hiçbir ayrım yapmıyoruz. Ancak Milli Piyango  gibi köklü bir kurumun böyle bir hata yapması bizi üzmüştür. Çıldır’dan T.C.’nin 75’ci ili olan Ardahan’ın Serhat Ardahan’dan Mili Piyango idaresini uyarıyoruz. “Bu büyük hatadan bir an evvel dönülsün ve telafi edilsin”. Çıldır Gölüne ismini veren Çıldır Ardahan’ımızın şanlı bir ilçesidir ve Çıldır Gölünün çok az bir kısmı Kars coğrafyasına sınırdır. Ardahanlıları üzen bu durumun düzeltilmesini istiyoruz. Bunu bir hata olarak görüyoruz.Doğu ekspresimizin Çıldır’dan Sonra Ardahan’a geçmesini ve Türkiye Cumhuriyetinin Kafkasya’ya açılan son ilin Ardahan olduğunu, tüm Ardahanlılar olarak hiçbir siyasi parti gözetmeksizin Doğu ekspresimizin Ardahan’a gelmesi ve son ilin Ardahan olması Edirne’den Ardahan’a sözünü hep birlikte hafızalarımıza yerleştireceğiz " diye konuştu. 

 

" diye konuştu.

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu'da söz konusu ibarenin düzeltilmesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Ardahan ile Kars arasında bulunan Çıldır Gölü, kışın yüzeyi buz tuttuğu için bölgenin turizmine önemli katkı sunuyor.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!