• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Mayıs 2024, Pazartesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ FARUK DEMİR’İN İKİNCİ DÖNEMİ BAŞLADI

Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, mazbatasını alarak belediye başkanlığında ikinci dönemine resmen başladı.

31 Mart Mahalli seçimlerinde CHP’den yeniden Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, mazbatasını alarak görevine başladı.

 

AK Parti’nin itirazının YSK tarafından ret edilmesi üzerine Başkan Faruk Demir, İl Başkanı Yalçın Taştan, İlçe Belediye Başkanları, meclis üyeleri ve partililer ile birlikte Ardahan Adliyesine giderek Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkan Vekili Melike Arslantaş’tan mazbatasını aldı.

 

Başkan Faruk Demir, mazbatasını aldıktan sonra kalabalık bir grupla Ardahan Belediyesi’ne geçti. Burada belediye personeli tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Demir, teşekkür konuşması yaptı.

‘Ardahan Türkiye Cumhuriyetinin parlayan yıldızı olmaya devam edecek’ diyen Başkan Demir şunları söyledi; “İkinci 5 yıl için bütün zorlamalara rağmen seçim sürecinde siyaset dışı enstrümanların kullanılmasına rağmen birlikte olursak başarabileceğimizin ikinci örneğini Ardahan’da yaşıyoruz. Bundan sonra ayrı gayrı yok. Seçim sürecinde emeği geçen il-ilçe teşkilatlarımıza, kent uzlaşısı ve demokrasi bileşenlerine, çok değerli Ardahan halkımıza, özellikle devlet kurumlarımızın samimi çalışması, emniyetimizin, jandarmamızın, yargımızın, seçim kurullarımızın Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışır bir şekilde çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler yapacağız.

Ardahan Türkiye Cumhuriyetinin parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Başladığımız projeleri bitireceğiz. Yüce Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi çağdaş muasır seviyesinin de önüne geçeceğiz. Halkımız buna inandığı için biz bu seçimde oy talep etmenin dışında hiçbir enstrümana başvurmadık. Ama çok çeşitli çalışmalar yapıldı, ona rağmen onurlu Ardahan halkı dik durdu. Kişileri değil Ardahan’ı makama getirmeye oy verdi.

 Bana oy veren vermeyen demokrasinin tecelli etmesi için sandık başına giden herkese teşekkür ediyorum. Seçim bitmiştir, bundan sonra önümüzde 5 yıl var yine geçtiğimiz 5 yıl gibi kimseyle tartışmadan, kavga etmeden, siyasal, dil, din, ırk özellikle insanların etnik kökeninden ve inancından dolayı ayrıştırma ve ötekileştirme olmayacak.

Ardahan’ı mutlu insanlar kenti yapacağız, barışın, kardeşliğin, özgürlüğün, refahın ve gelişmişliğin kenti yapacağız. Benimle birlikte 24 saat çalışan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de her zaman destekçim olan sevgili eşim Zuhal Demir’e yapıyorum” diye konuştu.   

 

Başkan Demir, daha sonra başkanlık makamına geçerek yeni dönemine başladı.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!