• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Temmuz 2024, Cumartesi

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Ardahan Belediyesi ARBEL Şirketi ile Belediye-İş Sendikası arasında belediye bünyesinde çalışan işçilere yönelik iki yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmelerin imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, “İşçilerimizin aldığı en düşük yevmiye ücreti 333 TL 60 kuruştu. Belediyemiz ARBEL Şirketi ile Belediye İş Sendikası arasında yaptığımız sözleşme ile bu yevmiye 525 TL’ye çıkarılmış oldu. İşçimiz bankamatiğe gittiği zaman en düşük alacağı maaş 15 bin 376 TL olacak. Ayrıca sözleşmede 30 gün karşılığı ödenen ikramiyeyi 30 günden 48 güne çıkardık.

Bu ikramiyeler birikmesin diye aylık maaşlara endeksledik ve maaşla birlikte ikramiyelerde alınmış olacak. En düşük maaş alan işçilerimiz ikramiyelerle birlikte toplamda 16 bin 878 TL maaş alacak. Ayrıca doğum, evlenme, öğrenim ve bayram yardımları gibi sosyal yardımlarımızda da ücret zammı oranında artış sağlanarak işçimiz enflasyon karşısında ezilmeyecek. Benim gönlümden geçen rakam aslında 20 bin TL’ydi, önümüzde ki süreçte o seviyelere de çıkartacağız. Sözleşmemizin ikinci yılında ücretler tüm sosyal yardımlar enflasyon oranında arttırılacak ve enflasyondan 1 puan fazla vereceğiz.

16 bin 878 TL’yi düz hesap yaparak 17 bin TL’ye çıkartıyorum. 4. Yılımızı bitirdik çok şükür bugüne kadar maaşlarımız aksamamıştır. İşçilerimizin mutluluğu bizleri de mutlu eder. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!