• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

KOMŞU ÜLKE GÜRCİSTAN'DA İKİLİ İLİŞKİLER GÜÇLENİYOR

Ardahan Belediyesi ile Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasının organize ettiği Gürcistan ziyaretinde ikili ilişkiler ve ticaret konuları görüşüldü.

Gürcistan’ın Ahıska kentine günü birlik ziyarete Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Ardahan Ticaret Odası Meclis üyeleri ile ardahan belediyesi Meclis Üyeleri ve farklı sektörlerden iş adamlarından oluşan kalabalık bir heyet katıldı.

Ziyarette, taraflar arasındaki dostane ilişkilerin derinleşmesinin yanı sıra ticari ve ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi konularında fikir alışverişinde bulundu. Ardahanlı heyet Gürcistan’da karşılayan Ahıska Belediyesi Başkanı Irakli Lazarashvili, Sakrebulo Başkanı David Lomidze, Devlet Mütevelli İdaresi Bölgesel Proje koordinasyon Hizmet Başkanı Marina Gachechiladze ve diğer yerel öz idare başkanları ile tanışma toplantısı düzenlendi.

Taraflar, iki ülke arasındaki dostane ilişkileri, gelecekteki işbirlikleri ve kültürel ve ticari ilişkilerin derinleşmesini ele aldı, bölgelerdeki mevcut iş ortamını ele aldı ve ortak projeler yapma konusunda anlaşıldı. Ziyaretin resmi kısmının ardından Ahıska Kalesini ziyaret eden misafirler, kentin tarihi simgeleri ve kültürel gelenekler hakkında bilgi aldılar.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!