• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 22 Şubat 2024, Perşembe

KURA NEHRİ, YAŞAM ALANINA DÖNÜŞÜYOR

Kura Nehri kıyısı sosyal yaşantıya yönelik projelerle yaşam alanına dönüşüyor. Kura Nehri’ni sosyal yaşamın bir parçası haline getirmek için harekete geçen Ardahan Belediyesi, projeleri bir bir hayata geçiriyor.

 

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in girişimleri sonucunda Ardahanlı iş insanı Selami Erdoğan’ın babası anısına Kura Nehri Bungalov evler civarında yaptırdığı “Sabri Erdoğan Asma Köprüsü” Ardahanlıların büyük beğenisini kazandı.

Sabri Erdoğan Asma Köprüsü hatıra fotoğrafları çektirenlerin yeni mekânı oldu. Sağlam mimari ve dayanıklılığı ile beraber devasa uzunluğuyla dikkat çeken asma köprü, vatandaşların Kura Nehrini karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçmelerine imkân tanıyor. Kura Nehri çevresinde yürüyüş yapan vatandaşlar asma köprüde hatıra fotoğrafı çekilirken, anı ölümsüzleştiriyor. Köprünün yanı sıra devasa büyüklükte yaptırılıp asılan Mustafa Kemal Atatürk’ün Damal’a yansıyan silueti posteri muhteşem görüntü oluşturuyor.

Göreve geldiği günden bu yana Ardahan’ın çehresini değiştirecek birçok projeyi hayata geçiren Başkan Faruk Demir, Kura Nehri’ne yaptırılan asma yaya köprüsünün yanı sıra yapımı tamamlanmak üzere olan Bungalov Evleri ile Kura Nehri’ni yaşam alanı haline getirmeyi hedefliyor.

Ardahan Kura Nehri kenarında muhteşem doğası ile öne çıkan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) destekli 10 adet bungalov ev ve restoran kısa sürede hayata geçirilecek.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in özverili çalışmalarıyla yaptırılan bungalov evler, doğayla iç içe tatil yapmak isteyenleri ağırlayacak.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!