• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 30 Eylül 2023, Cumartesi

NURİ VATAN: “FARUK DEMİR, ARDAHAN’A RENK KATMIŞ, ŞEHİR MODERNLEŞİYOR”

Türkiye’nin uluslararası alanda da en çok tanınan markaları arasında bulunan Vatan Bilgisayarın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Nuri Vatan, Belediye Başkanımız Faruk Demir’i makamında ziyaret etti. Vatan, gerçekleştirdiği başarılı hizmetlerle Ardahan’da unutulmayacak bir başarı hikayesi yazan Başkanımız Demir’e teşekkür ederek, övgüler yağdırdı.

 

Belediye Başkanımız Faruk Demir, ülkemizde elektronik eşya perakende zincirleriyle nam salan Vatan Bilgisayarın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Nuri Vatan ile beraberindeki oğlu Hasan Vatan ve ekibini Belediye binası önünde karşıladı. Başkanımız Demir, makam odasında yapılan uzun süreli hoş sohbetin sonrasında konuklarına önce şehir merkezinde kısa süreli bir gezinti yaptırdı ardından Nuri Vatan Kent Müzesini dolaştırdı.

“NURİ VATAN ABİMİZ, GERÇEK BİR ARDAHAN SEVDALISIDIR”

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Faruk Demir, ziyaret dolayısıyla oldukça mutlu olduğunu kaydederek şunları ifade etti: “Ülkemizin önemli markalarından Vatan Bilgisayar’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, aynı zamanda iş insanı hemşehri büyüğümüz saygıdeğer Nuri Vatan beyefendi; oğlu Hasan Vatan ve ekibiyle Belediyemizi ziyaret ettiler. Nuri beyin belediyemize 3 yıl önce ücretsiz tahsis ettiği bina, bugün Nuri Vatan Kent Müzesi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Ardahan belediyesinde kiralık araç uygulamasını sonlandırdığımız zamanda bir adet araç bağış yaparak Ardahan sevgisini bir kez daha sergilemişti. Kendisi tam bir Ardahan sevdalısıdır. Nuri Vatan abimize sağlıklı ömürler diliyor, ziyaretleri ve ilimize, belediyemize yaptığı bağış, yardım, ilgilerinden dolayı sonsuz şükranlarımızı iletiyorum.”

“BAŞKAN DEMİR, ARDAHAN’I ÇOK DEĞİŞTİRMİŞ”

Nuri Vatan ise, yaptığı konuşmada uzun süre sonra yeniden Ardahan’da olmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Ardahan bizim ilk göz ağrımız. Görüyorum ki Belediye Başkanımız Faruk Demir, şehri modernleştiriyor, kendisine teşekkür ediyoruz, yolu açık olsun, Ardahan çok değişmiş, çok başarılı buldum Başkanımızı” dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!