• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

SU ŞEBEKE HATTIMIZI BESLEYEN KAPTAŞLARA SABOTAJ YAPTILAR

Ardahan'da bugün meydana gelen su kesintisinin sebebinin, ana şebekeyi besleyen kaptaşlara yapılan sabotaj olduğu ortaya çıktı.

Şu kesintisiyle alakalı aciklamada bulunan Belediye Başkanımız Faruk Demir, "İlimizde bugün ani su kesintisi yaşadık. Ekiplerimiz hemen çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde il merkezinde suyun kesilmesine sebep olacak bir durumun olmadığı anlaşılınca su kaynağımız olan Kunzut'ta ki ana şebekemizi besleyen kaptaşları ve boru hatlarını takibe aldık.

Kaptaşlarımızdan birinin çıkış noktasındaki boru hattının sert bir cisimle kırılmak suretiyle tahrip edildiğine ve tıkandığına şahit olduk. İlimizde yaşanan su sıkıntısının nedeni bu hattın kasti olarak kırılması olmuştur. Ekiplerimiz hemen müdahale etti ve kırılan boru tamir edilerek ilimize su bağlantısı yeniden sağlandı. İnsanlık onuruna yakışmayan bu alçaklığı ve hainliği yapan yada yaptıranları şiddetle kınıyoruz. Kimsenin vatandaşlarımızı mağdur etmeye hakkı yoktur. Bu sabotaji yapanları halkımızın vicdanına bırakıyorum.

Biz Ardahan belediyesi olarak vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti ulaştırmaya ant içmiş. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, her türlü alcakliga rağmen hizmetlerimiz devam edecektir" dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!