• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

TEKSTİL FABRİKASI BAYRAMDAN SONRA AÇILIYOR

Belediye Başkanımız Faruk Demir, Halilefendi Mahallesinde yaklaşık 3000 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Tekstil Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Ardahan'da 250 işçinin alınacağı tekstil fabrikasını ziyaret eden Başkan Demir Ardahan'daki işsizliğe dikkat çekti.  Başkan Demir, "Burada 250 kişiye asgari ücretten desen ayda 1,5 milyon Ardahan'a para girecek. Dolayısıyla Ardahan'ın hem esnafı para kazanacak. Hem herkes çalışacak" diyerek fabrikanın Ramazan Bayramı'ndan sonraki hafta açılacağını söyledi. Belediyemize başvuru 2 bin kişi olmuş. İŞKUR'a da 5 bin Ardahanlı gencimiz, kadınımız, çocuğumuz iş diye bizim kapımızı çalıyor. Biz bunu çözmek zorundayız. Çözemiyorsak da bu makamları bırakıp gideceğiz başkaları gelir onlar çözer" dedi.

Başta Ardahan Milletvekilimiz Orhan Atalay ve Valimiz olmak üzere bu yatırım için destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kısa süre önce Gebze Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ile görüşüp bir toplantı yaptık. İnşallah şehrimize gelip yatırım için inceleme yapacaklar. Kafkaslar bölgesine ihracat yapmak isteyen firmaların yatırım yapmaları haline her türlü desteği vereceğiz”dedi.

 

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!