• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 20 Nisan 2024, Cumartesi

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMIMIZ BAŞLADI!

Koronavirüs salgını nedeniyle maske bulmakta zorlanan halkımıza Belediye olarak ücretsiz maske dağıtmaya başladık. Vatandaşlarımız sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak maskesini belediyeden temin edebiliyor.

Koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadele kapsamında Ardahan Belediyesi desteği ile tekstil atölyesinde çalışan kadınlar maske üretmeye başladı.

Üretilen maskeler halka ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Belediyemiz hizmet binası girişinde dağıtılan maskelere halkımızın ilgisi de yoğun oluyor.

Belediye olarak halkımızın sağlığını korumak için dağıttığımız maskelerin dağıtımı gerekli hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak dağıtılıyor.

Ayrıca hizmet binası girişine el dezenfektanları yerleştirildi. Gelen vatandaşlarımız ellerini temizleyip maskesini taktıktan sonra hizmet birimlerine ulaşıyor.

Yerlere yapıştırılan uyarılarla halkımız sosyal mesafe kurallarına uygun olarak bekliyor.

Koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirlerle ilgili konuşan Belediye Başkanımız Faruk Demir:

‘’Değerli hemşerilerim biliyorsunuz ilk olarak ’Koronavirüs salgını ile mücadelede şehrimizde dezenfekte çalışması başlattık. Halkımızın kullanmak zorunda olduğu yerler dezenfekte edildi. Aldığımız önlemler içinde halkımızın gönlüne en çok dokunan ise hafta başından itibaren dağıtmaya başladığımız ücretsiz maskeler oldu. Zira bize telefonla ulaşan vatandaşlarımızın evlerine kadar maske bırakabiliyoruz. Ayrıca halkımız, belediye hizmet binamızın girişinde danışma masasında bulunan ilgili arkadaşlarımızdan ücretsiz olarak maske temin edebiliyorlar. Altını tekrar çiziyorum hiçbir ücret ödemeden! Şu an da hem Ardahan hem de il dışından çok fazla talep var. Hepsine yetişmeye çalışıyor arkadaşlarımız ama önceliğimiz Ardahanlı hemşehrilerimiz ve ilimizde hizmet veren kurumlarımızdır. Bizler sosyal belediyeciliğin gerekliliği olan hizmetlerimize devam ederken,  Vatandaşlarımızdan ricamız kurallara uyması ve zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarıdır.’’ Dedi.

 

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!