• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

VALİ ÖNER VE BAŞKAN DEMİR'DEN FABRİKA ZİYARETİ

Ardahan Valisi Hüseyin Öner ve Belediye Başkanımız Faruk Demir beraberlerindeki Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, SGK İl Müdürü Fahri Toprak Vargün, KOSGEB Müdürü Ramazan Sivri ve AK Parti İl Başkanı Kaan Koç ile birlikte Sabri- Saniye Erdoğan Fabrikasında incelemelerde bulundu.

"İŞSİZLİĞİ AZALTACAĞIZ"

Firma sahipleriyle istişarelerde bulunan Başkanımız Demir, çalışanlarla yakından ilgilendi. Ardahan’daki işsizliği bitirmek noktasında kararlı olduğunu her platformda dile getiren Belediye Başkanımız Faruk Demir, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Daha göreve gelmeden kamuoyu ile paylaştığımız projelerimiz arasında yer alan işsizliği azaltmak konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu bağlamda şu anda içinde bulunduğumuz ve açılışına vesile olduğumuz, katkılar sunduğumuz Tekstil Fabrikamızın şehrimiz için büyük bir şans ve nimet olduğunu söylemeliyim. An itibariyle yüzlerce gencimiz burada ekmeğini kazanarak ailesini geçindiriyor. Bundan dolayı çok mutluyuz. Hedefimiz çok daha fazla hemşehrimizi fabrika bünyesinde istihdam ettirmek. Kentimizin kalkınması adına aralıksız mesai yapıyoruz.”

Fabrika gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Vali Hüseyin Öner de “Ardahan Tekstil firmasının işletmecileri Taner Badem ve iş ortağı Mehmet Yıldız’a yatırımlarını Ardahan’da hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Şehrimizin genç ve kadın istihdamına önemli katkı sağladılar. Buradan yaşadıkları şehirlerde önemli başarılara imza atan Ardahanlı iş insanlarını ısrarla memleketlerine yatırım yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!