• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ardahan Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Ocak ayı olağan toplantısının ilk oturumu, Belediye Başkanımız Faruk Demir, başkanlığında başladı. Başkan Demir, alınacak olan kararların ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ardahan Belediyesi, yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.Belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıya katılan Belediye Başkanımız Faruk Demir, geçen yıl gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirerek, yeni yılın daha verimli geçmesini beklediklerini söyledi.

Zorlu bir yılı geride bıraktıklarını belirten Demir, 2021 yılında da dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla hayatın her alanında aksamaların olduğunu ve işleyişin yavaşladığını aktardı.Belediye olarak tüm sıkıntılara rağmen hedeflerinin ötesinde hizmetleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Demir, şöyle konuştu:'Ardahan Belediyesi, meclis üyelerimiz ve çalışanlarımızla birlikte...


Belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıya katılan Belediye Başkanımız  Faruk Demir, geçen yıl gerçekleştirilen hizmetleri değerlendirerek, yeni yılın daha verimli geçmesini beklediklerini söyledi.


Zorlu bir yılı geride bıraktıklarını belirten Demir, 2021 yılında da dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla hayatın her alanında aksamaların olduğunu ve işleyişin yavaşladığını aktardı.


Belediye olarak tüm sıkıntılara rağmen hedeflerinin ötesinde hizmetleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Demir, şöyle konuştu: "Ardahan Belediyesi, meclis üyelerimiz ve çalışanlarımızla birlikte 2021 yılını verimli bir şekilde geçirdik.  Tüm olumsuzluklara rağmen şehrimizin ana arterlerinin tümünü asfaltladık. Otogar projesine başladık. Ve yüzde 90'nı bitti, yaklaşık bir aylık bir çalışma ile projenin tamamlanmasını hedefliyoruz.

Kura nehrinin kenarına mini bir tatil köyü yaptık. Kent müzesi oluşturduk. Çünkü şehirlerin hafızası kent müzelerindedir. Otogarı’n yanına yöresel ürünler çarşısı yaptık ve onun açılışını da otogar ile birlikte yapacağız.’’
Başkan Demir, ’’Artık tüketen değil üreten bir belediyeyiz"dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!