• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

ATATÜRK MAHALLESİNDE TAZİYE EVİ İNŞAATI BAŞLADI

Ardahan Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesine yapılacak olan taziye evinin temeli atıldı.

Hayatın her alanına dokunan yatırımlarını sürdüren Ardahan Belediyesi, Atatürk Mahallesi’ne taziye evi kazandırıyor. Taziye Evi, toplam 260 m2 alan üzerine inşa edilecek. 1 kattan oluşacak taziye evinde, mutfak, bay ve bayan bölümleri ile abdesthane yer alacak. Ayrıca taziye evinin yanında muhtarlık bürosu yer alacak. Taziye Evinin yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Temel atma töreni Belediye Başkanımız Faruk Demir ve Atatürk Mahallesi Muhtarı İbrahim Özer’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Taziye Evinin yapımı ile ilgili konuşan Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, yapımına başlanan taziye evinin bu yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

 

Taziye evinin önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade eden Başkan Demir şunları söyledi; “7 mahallemizin tamamında taziye evi projesi başlattık. Bugün burada Atatürk Mahallemizin taziye evinin temelini atıyoruz. Taziye evimiz mahallede yaşayan vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacına cevap verecek. Taziye evimiz 1 kattan oluşuyor, içerisinde mutfağı, bay ve bayan bölümleri olacak. Ayrıca bir bölümünde de muhtarlık bürosu olacak.

Taziye evinin etrafına çocuk parkı yapılacak,  taziye evine gelecekler için kamelyalar koyulacak, hayırsever bir vatandaş çeşme yaptıracağını söyledi. İnşallah ikinci dönemimizde de mahallemizde çamurlu yol bırakmayacağız.  Bu ekonomik zorluklarda, krizlerde belediye olarak hiçbir işimizi aksatmıyoruz. Ardahan’ın hizmete daha çok ihtiyacı var, bazı iller yürüyebilir ama Ardahan’ı idare edenler koşmak zorunda. Mahalle aralarının yolları ve kaldırımları büyük bir ölçüde bu yıl bitecek. İki tane mahallemizde taziye evi için uygun arsa bulamıyoruz.

Halilefendi ve Karagöl Mahallelerimizde arsa bağışı bekliyoruz. Bağış olmasa bile uygun fiyatla arsa satmak isteyen olursa da bize başvurmalarını bekliyoruz. Çünkü bu yıl 7 mahallemizin hepsinde taziye evini hizmete açmak istiyoruz. Atatürk mahallemize kültür evi, 2-3 tane daha çocuk parkı lazım. Yollarımızı da çamurdan kurtarmak için çalışma yapıyoruz ve büyük bir bölümünü bu yıl içerisinde yapacağız.

Bunların yapılabilmesi için daha çok sponsorlara ihtiyacımız var. Belediyenin bütçesi belli, bizim bunları yapabilmemiz için hayırseverlerimizden destek almamız gerekiyor. Temelini attığımız Taziye Evi ve Muhtarlık bürosu hayırlı olsun. Kısa zaman içerisinde yapımını tamamlayarak hizmete açacağız” diye konuştu.

 

Atatürk Mahallesi Muhtarı İbrahim Özer ise, “Gurbetçilerimize, bütün eş dost akrabalarımıza seslenmek istiyorum, belediyemize destek olalım. Taziye evi ve bunun gibi birçok projenin hayata geçmesi için hayırseverlerimizden destek bekliyoruz.

Atatürk Mahallesi hızla büyüyen bir mahalle, müteahhitlerin mahallemize girebilmesi için 18 uygulamasına biran önce geçilmesi lazım. Mahallemizde 11 tane okul var. Burada ki arsaların değerlenmesi, mahallemizin göç alması için 18 uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Mahallelimizden de ricam, 18 uygulamasında belediyemize zorluk çıkartmayalım. Mahallemizin hızlı bir şekilde hak ettiği görünüme kavuşması lazım.

Taziye evimiz mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Mahallemize sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı mahallem adına Belediye Başkanımız Faruk Demir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!