• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 22 Şubat 2024, Perşembe

18. MADDE İMAR UYGULAMASI BELEDİYEMİZİN GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN HUKUKİ DAVALAR SEBEBİYLE ÇÖZÜME KAVUŞAMIYOR

Karagöl Mahallesinden gelen bir gurup vatandaş 18. Madde İle ilgili mağduriyetlerini Başkan Demir’e iletti.

Ardahan Merkez Karagöl Mahallesi’nde İmar Kanunu’nun 18. Madde uygulaması sorunu, belediyemizin tüm uğraş ve maddi harca malalara rağmen Milli Emlak Müdürlüğü’nün açtığı davalarının sonuçlanmaması sebebiyle çözüme kavuşamıyor. 

Karagöl Mahallesinde yapılmakta olan ve 2013 yılından bugüne kadar sonuçlanamayan 18. Madde Uygulaması sorunu,  belediyemizin tüm uğraşları ve hukuki harcamalarına rağmen Milli Emlak ile yaşanan dava süreci sebebiyle çözüme kavuşamadı.

Ardahan Belediyemiz,  son 2 yıldır askı sürecinde yaklaşık 700 dilekçe almış ve hepsi değerlendirilerek %90’ı olumlu sonuçlanmış, söz konusu uygulamaya ait bütün süreç tamamlanarak yeni tapuların çıkma aşamasında Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 30’a yakın dava açılmıştır. Vatandaşların tüm mağduriyetleri giderilecekken açılan bu davalar, yapılaşma izinleri olan vatandaşların tamamını tekrar çıkmaza sürüklemiştir. 

Milli Emlak Müdürlüğünün açtığı bu davalar sebebiyle yapılaşmaya dair izinler iptal edileceği, inşaatların durdurulacağı ve mağduriyetlerin her geçen gün artacağının görülmesi üzerine belediyemiz hukuki sürece tüm inkanları ile dahil olmuş, hukuki süreci vatandaşlarımız lehinde yakından takip etmekle beraber ilgili kurumlarla işbirliği halinde sorunu çözmek için çalışmaktadır.

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!