• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 17 Nisan 2024, Çarşamba

SAĞLIĞINIZ BİZE EMANET!

Koronavirüs salgını nedeniyle Ardahan Belediye Başkanımız Faruk Demir, özellikle vatandaşla yüz yüze temas halinde çalışanlara ve esnafa yüz siperliği ve maske dağıttı. Şu sıralar maske bulmakta güçlük çeken halkın ise ilgisi yoğun oldu.

Koronavirüs salgınını Ardahan’da da görülmesi üzerine Başkanımız Faruk Demir harekete geçti. Belediyenin destekleri ile atölyede kadınlar maske üretmeye başladı.

Üretilen maskeler Ardahanlı hemşehrilerimize ücretsiz olarak dağıtılıyor.

 Başkan Demir Salı günü ise hastanede çalışan doktor - hemşire, Ptt çalışanları ve esnafımıza virüse karşı tam koruma sağlayan yüz siperliği dağıttı.

Çalışanların ve halkımızın sağlığını korumak adına ücretsiz olarak dağıtılan ağız maskesi ve yüz siperliğine vatandaşın ilgisi de yoğun oldu.

Maske dağıtımı sırasında vatandaşlara uyarılarda bulunan Demir, maskesiz dışarı çıkılmamasını ve özellikle uzmanların 'evde kal' çağrısına uyulmasını istedi.

Başkan Demir: "Korona virüsün ortaya çıktığı günden bu yana ilimizde temizlik ve ilaçlama çalışmalarını yapıyoruz.  Çünkü bu hastalığın tek düşmanı temizliktir. Bizler diyoruz ki; sizler evde kalın , belediyeniz çalışıyor. Amacımız, derdimiz; halkımızı bu hastalıktan korumaktır. Biz sosyal belediyecilik yönetim anlayışımız ile halkımızı koruyucu tedbirler almaya devam edeceğiz." Dedi.

 

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!